Facebook ve İnstagram Duvar Yazıları

bayNOKTA Şubat 2, 2016 1
Facebook ve İnstagram Duvar Yazıları

Facebook ve İnstagram’da Bir çok gördüğünüz yazıları beğenirsiniz ve paylaşmak istersiniz özellikle instagram’da paylaşılanı alıp paylaşamazsınız ama diğer sosyal ağlara aktrabiliyorsunuz.
İnstagram yeni yaptığı güncelleme ile link kopyalatıp diğer ortamlarda paylaştırmaya başladı güzel bir yöntem bakalım ilerki zamanlarda yeni yöntemler ekliyecekmi.
Facebook tam bir bulmaca haline gelmeye başladı insanlar artık neyi nasıl yapcam diye birbirine sormaya internet ortamında sorunlarına çözüm aramaya başladı.Öyle özellikler eklediki aman aman yeni başlayan birinin alışması heralde baya bir zor oluyordurki,  yaşı ilerlemiş biri  sadece facebook için bilgisayar alıp ahbaplarını akrabalarını görmek onların resimlerine bakmak resim paylaşmak istiyor ama çok zorlanıyor  fakat azmin elinden birşey kurtulmuyor bi kaç ay sonra resim paylaşmaya ve bakıyorsun günlerde facebook sayfalarından çıkmaz olmaya başlıyor. Bazen sinirleniyor  ulen neden kimse bi şey yazmıyor beğenmiyor felan diye telefonla arıyor resmi gördün niye beğenmedin felan diye 🙂  gülmekten karnım ağrıyor bazen kendileride gülüyor benimle beraber.

Adam bilgisayarın B’sini bilmiyor ama facebook için laptop alıp yada ucuz yollu bir kasa alıp evdeki televizyona balayıp sosyal paylaşımlarda gezmeye başlıyor. Ben böylelerini çok gördüm görmeyede devam edeceğim elimin erdiği gücümün yettiğince insanlara yardımcı olmayı seviyorum. yanlız bazen inanın benim bile işin içinden çıkamadığım durumlar oluyorki anlatamam yahu abi sen bunu nasıl yaptın nerden girdin ne eddin kırk yıllık bilgisayar kullanan bile bunları yapamıyor dediğim anlar olmadı değil.

Bazılarınız evlidir ve evde eminim küçük yaşta ortalama 3 yada 4 yaşların çocuklarınız vardır veya yeğeniniz yanınıza gelince hemen cep telefonu’nuzu alırlar elinizden anında oyun oynamaya başlarlar la oglim dur yapma etme demeden piri olup çıkarlar telefonun bi bakmışsınız telefon duman olmuş sonrada dememi ver ver sen anlamazsın ben düzeltirim diye oy oy oy yerim ben onları ve dediğinide yapar ha düzeltir bozduğu gibi 🙂 Bazen diyorum Allahım sen bu günün çocuklarına nasıl bir zeka bahşettin beyin değil bunlardaki zeka üreten bir makine böyle giderse Türkiyedeki çocuklar dünyaya oranlar 10 yılda 100yıl çağ atlatır.Dünya litratürüne göre biz gerideyiz diyenler var ama şunu söyliyim rahat bıraksalar biz 1 yılı 100 yıla katlar 5 böleriz toplamda bir yılda 20 yıl ileri gideriz bu çocuklar sayesinde çünkü milenyum dedikleri 2000 yılı sonrası doğan çocuklar inanın aykü ve bilgi açısından korkunç bir zekaya sahip bunu bildikleri için her yediğimiz içtiğimizle bizleri geri zekalı yapmaya çalışıyorlarya oda başka bir sorun siz siz olun mümkün olduğunca çocuklarınıza organik şeyler yedirmeye çalışın.
Neyse konu nerden nereye geldi. 🙂

Facebook ve İnstagram Duvar Yazıları ve Resimli Güzel Sözleri altta ekledim ve eklemeye ilginç hoş yazıları kendi yazdıklarımıda sizler için eklemeyi düşünüyorum.

Blog Sayfamda sizler için bir çok konuya değinicem, tecrübe ve testlerimi yıllardır içimde tuttuğum düşüncelerimi aktarıcam inşallah. Allaha emanet olun grş.

Bir yorum »